Ako na perfektnú záhradu

Slniečko vyšlo, teplota stúpa každým dňom a naša nálada a energia je pozitívnejšia ako v zimných dňoch. Krásne počasie je lákavé a rodinné grilovačky sú v plnom prúde. Čo by mohlo byť lepšie ako príjemné posedenie v záhrade v okruhu najbližších. Prinášame Vám pár nápadov ako si skrášliť záhradu rastlinami, materiálmi, nábytkomi, či doplnkami.

Šikovný dizajn

Akýkoľvek priestor máte k dispozícii, venujte dostatok času na premyslenie a starostlivo si naplánujte správne využitie priestoru. Ak si chcete vytvoriť perfektné miesto pre relaxáciu, vaše osobné kráľovstvo, nepoužite mohutný nábytok. V obchodných domoch nájdete rôzne alternatívy pre malé záhrady. Pre dokonalý efekt Vám odporúčame použiť pastelové a menej výrazné farby. Svoje siedme nebo oddychu doplňte s rôznymi lampášmi, svietnikmi a sviečkami, ktoré môžete zavesiť na strom alebo položiť na zem. Na internete nájdete mnoho inšpiratívnych a urob si sám videí a tieto doplnky si jednoducho viete aj vy doma vyrobiť. Na spestrenie záhradky si zaobstarajte aj dostatok zelene. Ideálne sú kvety a rastliny, ktoré si nevyžadujú extra starostlivosť. Stačí si zobrať pohárik vínka, vašu obľúbenú knižku a ideálny večer môže začať.

Záhrada

Pridajte kľúčové kusy

Nábytok má naozaj rozprávať príbeh o tom, čo vaša záhrada predstavuje. Obchodné domy s nábytkom do záhrady ponúkajú rôzne štýlové kusy. Ak ste rodinka, stavte na pohodlie. Vypletaný nábytok je stále populárny a vytvára ozaj elegantný vzhľad. Ponúkajú ich v rôznych farbách a v prevedeniach. Výber je fakt široký, od drevených záhradných zostavách až po sedačky vyrobených z paliet. Je na Vás, ktorú z týchto možností si vyberiete, ale majte na pozore, že niektoré z týchto nábytkov sú drahšie preto si dobre rozmyslite Váš výber.

Záhrada

Rastliny

Chcete vytvoriť perfektnú domácu džungľu? Tak budete potrebovať veľa rastlín. Pozdĺž chodníkov umiestnite rovnaké rastliny, aby to nepôsobilo chaoticky. Vašej kreativite nekladú žiadne medze. Niektoré kvety, stromčeky sú náročnejšie preto si nezabudnite naštudovať potrebné informácie.

Záhrada