Ako vytvoriť zo svojej kuchyne perfektný spoločenský priestor

Kuchyne slúžia už nielen pre varenie. V dnešnom svete je už aj centrom vášho domova. Prinášame vám skvelé tipy o tom, aby sa vaša kuchyňa stala centrom domácnosti, a dokonalým spoločenským priestorom.

Zhromaždime sa okolo

Bar je ideálnym miestom pre priateľov a rodinu pri večierkoch a stretnutiach, dokonca v dopoludňajších hodinách tesne pred odchodom z domu. Mať raňajkový bar stredového ostrovčeka môže vytvoriť čistý pocit, ideálny pre moderný vzhľad. Stačí pridať nejaké barové stoličky a Vaši hostia už nikdy nebudú chcieť odísť. Ostrovčeky alebo raňajkový bar sa hodia do kuchyne, či už máte k dispozícií väčší alebo menší priestor.

Kuchyňa

Premyslite si sedenie

Je veľmi dôležité, aby ste sa cítili vo svojej v kuchyni komfortne. Preto je nevyhnutnosťou mať dostatok miesta pre hostí na posedenie. Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako môžete začleniť posedenie do vašej kuchyne, či sa rozhodnete pre sady stoličiek, lavice, čalúneného nábytku, dokonca v niektorých prípadoch využívajú aj pohovku.

Skvelý nápad pre otvorenú kuchyňu s otvorenou terasou je vstavaná lavica. Poskytuje príjemné miesto, kde si môžeme užívať výhľad na záhradku. Posuvné dvere sa tiež stávajú čoraz viac populárnym, pretože otvárajú priestor a umožňujú viac miesta pre posedenie.

Kuchyňa

Kľúčom je zábava

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa radi stretávajú s kamarátmi a s rodinou, ale uprednostňujete pohodlie svojho domova, namiesto prefajčených podnikov, tak by ste mali porozmýšľať o zábavných systémoch. Pripevnite rádio alebo televíziu na stenu, môžete púšťať Vaše obľúbené pesničky, alebo dokonca zorganizovať filmový večer.

Zábava sa ale nekončí pri zvukových systémoch; môžete si zabezpečiť popcorn stroje, čokoládovú fontánu a iné vychytávky.

Chytré tipy pre osvetlenie
Jednoducho viete oživiť klasické osvetlenie na strope. Dnešné možnosti sú nekonečné a aj cenovo prístupné. Mnoho obchodných domov ponúka skvelé a dizajnérske lampy a lustre, ktoré oživia Vašu kuchyňu. Na večerné osvetlenie sú výborné led pásy, ktoré sa jednoducho dajú namontovať na kuchynské skrinky. Nezabudnite ani na okná, nedávajte si tmavé mohutné záclony do kuchyne, čo by mohlo byť lepšie ako ranná kávička pri východe slnka.

Kuchyňa