Do troch mesiacov vo vlastnom dome, za málo peňazí

Snívate o tom, že steny panelákového bytu raz vymeníte za vlastný domček? Že budete mať nové izby, krásnu priestrannú kúpeľňu namiesto umakartu, trávnik a terasu namiesto malého balkóna? Nesnívajte, bývajte! Nové, nízkoenergetické domy sú neuveriteľne lacné a aj mesačné náklady na prevádzku dosahujú menej, ako by ste si mysleli… Nehovoriac o tom, že sťahovať sa môžte už do troch mesiacov. O všetko sa postará Top House Gemer s.r.o.

Nízka cena

“Najväčšou výhodou montovaných drevodomov je jednoznačne ich cena, ktorá môže byť oproti murovanému domu dokonca až o polovicu nižšia. Ďalej sú to mimoriadne nízke náklady na bývanie a veľmi rýchla výstavba – dom je hotový do troch mesiacov,” zhrnul konateľ spoločnosti Top House Gemer s.r.o Tomáš Szabó a dodal, že v Amerike je tento typ domov úplne bežný už vyše 80 rokov, v Európe sa stáva čoraz populárnejším trendom.

Do troch mesiacov vo vlastnom dome, za málo peňazí

Structural insulated panels (SIP)

V nízkoenergetickom dome na Donovaloch, s plochou 100m2, dosiahli mesačné náklady za minulú zimu 70€!
Celé “tajomstvo” spočíva v technológii konštrukčných izolovaných panelov SIP, ktoré sú samozrejme certifikované a majú špeciálne energetické vlastnosti. Práve nová technológia rúca všetky predsudky a mýty o montovaných drevodomoch. Stavba je lacná, rýchla, mimoriadne odolná a ekologická. Oproti murovaným domom možno navyše na energiách ušetriť 40 až 60 percent nákladov!

Do troch mesiacov vo vlastnom dome, za málo peňazí

Ten, kto si trúfne na stavebné práce vo vlastnej réžii, môže si u Top House Gemer s.r.o. objednať len dodanie konštrukčného systému SIP panelov (spoločnosť zabezpečuje predaj) alebo svojpomocne vybudovať základy domu a objednať si len montáž konštrukčného systému. Top House pritom ponúka niekoľko možností na realizáciu stavby – rozhodnúť sa môžte pre holodom alebo kompletnú stavbu, so všetkým, čo k tomu patrí (teda aj podlahy, maľovka, sanita, obklady, dvere). Postaviť ho dokážu už za 60 tisíc eur, vrátane projektu, vybavenia úradných náležitostí (ktoré firma zabezpečí za vás), dodania materiálu a samotnej realizácie. Kúrenie v takomto dome je elektrické, dá sa však doplniť infrakúrením alebo krbovým kúrením, dom dopĺňajú solárne zariadenia či rekuperačná jednotka (výmena vzduchu bez úniku energie, pozn. red.). Úspora energií je dosiahnutá aj vďaka plastovým oknám značky Salamander s izolačným trojsklom.

Do troch mesiacov vo vlastnom dome, za málo peňazí

Keď človek stojí pred rozhodnutím, či ísť do výstavby nového domu, najviac zrejme zavážia financie. “Je to v dnešnej dobe pochopiteľné. Nízke náklady na bývanie v porovnaní s bytom však jednoznačne hovoria v prospech takejto investície. Dostupná je pre každého priemerne zarábajúceho človeka,” hovorí konateľ Top House Tomáš Szabó a dodáva, že aj možností financovania je niekoľko. Časť ceny domu môžete zaplatiť vopred, zvyšok na splátky, podľa vlastných možností. Firma spolupracuje so skúsenými a vyhľadávanými finančnými poradcami pri vybavovaní hypotekárnych úverov.

Top House vychádza v ústrety aj tým, ktorí by chceli predať byt a získať tak financie na nový dom – nemusíte hľadať dočasné bývanie, proste len uzavriete dohodu o výmene starej nehnuteľnosti za novú, s doplatením rozdielu ceny. Pri predaji či výmene bytu, ale aj pri hľadaní stavebného pozemku spoločnosť spolupracuje so známymi realitnými kanceláriami.